sveikata2.jpg

Priešlaikinė ejakuliacija – tai vyrų lytinės funkcijos sutrikimas, pasižymintis ejakuliacija, kuri visada arba beveik visada įvyksta praėjus maždaug minutei po įsiskverbimo į makštį arba anksčiau, kaip ir negalėjimu atitolinti ejakuliacijos beveik kiekvieno įsiskverbimo į makštį metu. Taip pat neigiamomis asmeninėmis pasekmėmis – įtampa, nepatogumo bei nusivylimo jausmu, lytinio artumo vengimu.

Tyrimai rodo, kad apie 20 – 30 proc. vyrų patiria priešlaikinę ejakuliaciją, bet tik 9 proc. krepiasi pagalbos į gydytojus. Kalbėti apie tokius sutrikimus vyrai vengia. Tokie pokalbiai jiems sukelia gėdos, nerimo jausmą, tačiau negydoma priešlaikinė ejakuliacija gali sukelti rimtų problemų poros seksualiniame ir emociniame gyvenime. Pamažu mažėja seksualinio aktyvumo lygis, pasitenkinimas lytiniais santykiais, menksta bendra gyvenimo kokybė, išauga įtampa, padaugėja problemų tarpasmeniniuose santykiuose.

Priešlaikinė ejakuliacija – tai problema, kurią poros turėtų pamėginti spręsti kartu. Atviras pokalbis suvienija porą ir yra viena veiksmingiausių priemonių ieškant išeities. Be to, pasidalijus priešlaikinės ejakuliacijos našta su partnere, ji gali padėti šią problemą išspręsti. Suprantingai ir švelniai kalbant su vyru, partnerė ne tik padeda jam geriau suprasti problemą, bet ir skatina kartu ieškoti išeities iš susidariusios padėties. Iš esmės, dažnai būtent partnerė paskatina tokią problemą turintį vyrą kreiptis į medikus, o tai – vienintelis būdas tinkamai diagnozuoti šį sutrikimą, atrasti jo priežastį ir, jeigu reikia, parinkti gydymą.

Priešlaikinės ejakuliacijos gydymui pasitelkiama elgesio terapija – start/stop, varpos galvos suspaudimo technika, specialios pozos, masturbacija prieš lytinį aktą. Be to, paciento sutrikimą įvertinęs gydytojas, gali patarti naudoti kelis prezervatyvus vienu metu, skirti įvairius varpos jautrumą mažinančius tepalus, taip pat medikamentinį gydymą „Dapoksetinu“.

 

Į viršų